Wielka ucieczka z Grand Hotelu - Grand escape

Ekipa Mysteriousa po raz kolejny wychodzi w plener i działa w przestrzeni miejskiej. Wcześniej łodzianie odkrywali swoje miasto, poszukując zaginionego bohatera. Tym razem miejscem gry będzie legendarny Grand Hotel. Za scenerię do rozgrywek posłużą apartamenty i korytarze.

Cała zabawa w grach typu "escape" polega na rozwiązaniu zagadek i wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia. Na ogół uczestnicy są odcięci od informacji z zewnątrz, jednak podczas "Grand escape" zasady ulegną niewielkiej zmianie. W samą rozgrywkę, w odróżnieniu od tradycyjnych gier, włączą się także bohaterowie historii, będą podpowiadać i podrzucać podpowiedzi.

Emma Sawicka gwiazda Teatru Syrena

Gracze wrócą do czasów świetności legendarnego łódzkiego Grand Hotelu, kiedy jeszcze dział tu Teatr Syrena. Podczas jednego spektaklu, którego gwiazdą jest słynna Emma Sawicka, uczestnicy będą musieli odnaleźć skradziony skarb.

Wielką fortunę hrabiny Rozenbaum przejął Frank Kloza - nieuchwytny hochsztapler. Swój łup ukrył w jednym z hotelowych apartamentów. Zadaniem uczestników będzie odzyskanie skradzionego majątku.

Rozgrywka nie będzie miała oznaczonego startu, każdy, kto przyjdzie tego dnia do hotelu, będzie musiał od wejścia włączyć się do gry i zwracać uwagę na wyjątkowe i nietypowe sytuacje czy przedmioty, ale także dziwnie zachowujących się ludzi. Każdy, kogo spotkają na swojej drodze, będzie mógł być pomocą lub przeszkodą. Gra będzie odbywała się w apartamentach i korytarzach łódzkiego Grand Hotelu. Żeby wygrać, trzeba będzie rozwikłać zagadki, odnaleźć skradziony łup i odnieść go do właściciela. W rozwiązaniu łamigłówek mogą pomagać pracownicy hotelu, warto także wyglądać przez okna i obserwować ulicę Piotrkowską, z kolei w finale kluczem do ukończenia misji o czasie może okazać się sprawność fizyczna.

Historyczne stroje i wnętrza

- Grand Hotel ma bardzo długą i ciekawą historię - zachęcają organizatorzy. - Chcemy za pomocą gry przybliżyć to miejsce mieszkańcom Łodzi i zachęcić do zagłębiania się w historię i podziwiania tego, co jest świadectwem niesamowitych dziejów miasta.

Gra będzie miała rozbudowaną fabułę, a w hotelu spotkamy bohaterów przebranych w historyczne stroje, można więc liczyć na niezłą weekendową zabawę. Finał ucieczki, podsumowanie wyników oraz rozdanie nagród zaplanowano na godz. 21.15 w sobotę 22 sierpnia w Sali Malinowej w Grand Hotelu. Dla najsprytniejszych ekip, które zdołają uciec z łupem w najkrótszym czasie, przewidziano atrakcyjne nagrody.

Rozgrywki będą organizowane 21 sierpnia (w godz. 17-21) i dzień później (w godz. 10-20), każda tura potrwa około 45 minut. W grze mogą brać udział grupy składające się minimalnie z czterech, a maksymalnie sześciu zawodników, koszt udziału to 150 zł od grupy. Trwają zapisy, rezerwacji można dokonywać na stronie www.pokojezagadki.pl lub w Mysterious Room przy Sienkiewicza 55.

więcej na: http://m.lodz.gazeta.pl/lodz/1,106512,18475891,wielka-ucieczka-z-grand-hotelu-znajdz-ukryty-skarb.html

Powiązane miejsca:

  • Pobierz PDF
  • Wyślij e-mailem
Skontaktuj się z nami

Kalendarz wydarzeń