Wernisaż wystawy "Nostalgia" w Grand Hotelu

Magdalena Szyszkowska urodziła się 25.05.1972 roku w Lublinie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie. Dyplom z rysunku pod kierunkiem prof. Stanisława Góreckiego uzyskała w 1997 roku na Wydziale Artystycznym UMCS. W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Pracowała jako nauczyciel plastyki w szkole podstawowej oraz nauczyciel zawodu na kierunku reklama wizualna w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie. Od 2007 do 2014 roku pracowała jako asystent w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, prowadząc zajęcia z rysunku i malarstwa.

Obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Społeczno - Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie, prowadząc zajęcia z charakteryzacji, wizażu i stylizacji na kierunku Kosmetologia. W swojej pracy artystycznej zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią oraz eksperymentalnymi technikami związanymi z unikatowym papierem ręcznie czerpanym, pozyskiwanym z materiału roślinnego. Jest członkiem ZPAP - Oddział Lublin, oraz założycielką i członkiem „Otwartej Grupy” skupiającej nauczycieli akademickich Instytutu Sztuk Pięknych w Lublinie. Czynnie uczestniczy w życiu artystycznym oraz bierze udział w plenerach i wystawach zarówno zbiorowych jak i indywidualnych.
   
Wernisaż Magdaleny Szyszkowskiej będzie ciekawym doświadczeniem dla miłośników sztuki i nie tylko. Uroku całej wystawie dodadzą wnętrza słynnego Hotelu Grand w Łodzi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

więcej na:

http://www.plasterlodzki.pl/sztuka/aktualnosci/13612-nostalgia-w-grand-hotelu

  • Pobierz PDF
  • Wyślij e-mailem
Skontaktuj się z nami

Kalendarz wydarzeń