Turystyka

Jeśli na mapie Polski są jeszcze miejsca do odkrycia, to Łódź jest punktem nr 1…
Spotkajmy się w Łodzi!

Ceglane mury dawnych fabryk przemysłu włókienniczego - z którymi przez lata kojarzona była Łódź - dziś nabierają nowego blasku. Tętni w nich nowe życie, rozwija się sztuka, rozbrzmiewa muzyka, odbywają się niezapomniane imprezy, otwierają liczne kawiarnie, restauracje, kluby i galerie. Doskonale można spędzić czas w zarówno w Manufakturze, jak i w Off Piotrkowska.

Łódź pozostaje w artystycznej awangardzie. Dawna stolica filmu polskiego oferuje wiele atrakcji. Wyjątkowe wydarzenia Festiwalu Designu, FashionPhilosophy Fashion Week Poland, Festiwalu Sztuki Światła, Festiwalu Komiksu i wielu innych tworzą świetną atmosferę w najważniejszych miejscach spotkań łodzian - na ulicy Piotrkowskiej, na Rynku Manufaktury, placu Wolności czy Rynku Starego Miasta.

Do Łodzi przyjeżdża się również na koncerty światowych gwiazd muzyki rozrywkowej oraz międzynarodowe zawody sportowe, organizowane w nowoczesnej hali Atlas Arena. Można też zorganizować targi lub konferencje w nowo otwartym centrum Expo, a na wieczór zaprosić swoich gości do odnowionej Filharmonii Łódzkiej lub jednego z kilku teatrów.

Łódź podejmuje niezwykły projekt i zamienia najstarszą elektrownię miejską EC1 w wyjątkowe miejsce spotkań i wydarzeń, które zaoferuje również multimedialne ekspozycje z dziedziny nauki i techniki, planetarium, a także studia do produkcji muzycznych i filmowych.

W pobliżu Łodzi dobiega końca największa polska inwestycja drogowa - budowa autostrad A2 i A1. Do 2016 roku powstanie również szybkie połączenie kolejowe z Warszawą oraz nowy centralny dworzec kolejowy Łódź Fabryczna. Miasto posiada również port lotniczy z terminalem, spełniającym najwyższe międzynarodowe standardy i bezpośrednie połączenia z Londynem, Kopenhagą, Dublinem.

Dlatego w Łodzi powstały w ostatnich latach hotele międzynarodowych sieci, których standard, architektura, wystrój gwarantują usługi na najwyższym poziomie.

Chcesz urządzić spotkanie biznesowe, konferencję, zjazd, szkolenie? Łódź to miasto niezwykłej energii, pełne niezapomnianych wrażeń oraz nowe interesujące miejsce spotkań.

Zapraszamy!

  • Pobierz PDF
  • Wyślij e-mailem
Skontaktuj się z nami

Kalendarz wydarzeń