Targi - Salon Ciekawej Książki

Salon Ciekawej Książki, czyli Trzy Piętra Kultury

W dniach 20 -22 listopada br. odbędzie się piąta już edycja Salonu Ciekawej Książki. Od początku istnienia jest to najważniejsza impreza wystawiennicza w regionie łódzkim skierowana do branży wydawniczej i miłośników literatury. Ideą wydarzenia jest prezentacja bogatej oferty rynku księgarskiego, a jednocześnie promocja czytelnictwa i rozwijanie tej pięknej pasji.

Podobnie jak w latach ubiegłych w Salonie Ciekawej Książki wezmą udział największe firmy wydawnicze, posiadające w ofercie zarówno literaturę dziecięcą, jak również skierowaną dla dorosłych – piękną, sensacyjną, kryminalną, historyczną, literaturę faktu, beletrystykę i reportaże. W ubiegłym roku na Salonie obecni byli m.in.: Znak, Nasza Księgarnia, Czarna Owca, Agora, Zakamarki, Sonia Draga, Helion, Zeszyty Literackie, Akapit Press, SQN, Azymut PWN i Burda Publishing National Geographic.

Tegoroczna edycja imprezy wzbogacona zostanie o nowe elementy. Decyzją Sejmu RP Patronami roku 2015 są Jan Paweł II i Jan Długosz. Rok 2015 będzie też Rokiem Teatru Publicznego. Z tej okazji tematem przewodnim V Salonu Ciekawej Książki będzie HISTORIA i TRADYCJA. Na trzech piętrach zabytkowych, postindustrialnych wnętrz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282) na zwiedzających czekać będą nowości książkowe – często w promocyjnych cenach, spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, panele dyskusyjne poświęcone kulturze i literaturze, konferencje branżowe, warsztaty edukacyjne dla dzieci, a także konkursy z cennymi nagrodami.

Salon Ciekawej Książki to ważne wydarzenie o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Program Salonu Ciekawej Książki współtworzyć będą instytucje kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Teatry, muzea, galerie i biblioteki przygotują imprezy towarzyszące poświęcone roli książki i literatury w rozwijaniu kultury i utrwalaniu polskiej tradycji. Konferencje i prezentacje zorganizują m.in.: Wydawnictwo Literatura, Dom Wydawniczy – „Księży Młyn”, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Partnerem Salonu Ciekawej Książki jest Dom Literatury w Łodzi, instytucja promująca dobrą literaturę i czytelnictwo, której wsparcie gwarantuje wysoki poziom merytoryczny wydarzenia.

Więcej informacji na stronie: www.targi.lodz.pl

Powiązane miejsca:

  • Pobierz PDF
  • Wyślij e-mailem
Skontaktuj się z nami

Kalendarz wydarzeń