Ponowne otwarcie najstarszego kina w Polsce!

Ponadczasowe filmy, industrialne wnętrze, czerwone fotele i stare projektory - to wszystko czeka na miłośników kinematografii w hotelu Stare Kino, w którym właśnie reaktywowano najstarsze kino w Polsce. 21. stycznia odbyło sie oficjalne (ponowne) otwarcie.

Piotrkowska 120 to adres z filmową duszą. W 1899 r. właśnie tutaj bracia Krzemińscy otworzyli pierwsze kino na ziemiach polskich. Nazywało się "Gabinet iluzji". Wlaściele hotelu reaktywowali właśnie kino, tym samym znów pokazali swoją pasję kinemtaografią i tchnęli w swój obiekt jeszcze więcej filmowego ducha.

Na debiutanckim seansie wyświetlono trzy Polskie Kroniki Filmowe. Niepowtarzalnego klimatu dodały dawne projektory, z których na 35 mm taśmach filmowych, przy dodającym uroku terkotaniu, zaprezentowano dokumenty z czasów PRL-u.

W pierwszym repertuarze kina znalazły się ponadczasowe dzieła, takie jak "Ziemia obiecana", "Zakazane piosenki", czy "Popiół i diament". Jest to specjalny cykl filmowy przygotowany we współpracy z kinem Tatry i PGNiG Transatlantyk Festivalem, który ze swoją szóstą edycją przeniósł się do Łodzi. Głównym celem cyklu jest zaprezentowanie widzom uznanych dzieł polskiej kinematgorgrafii, filmów zarówno kultowych, jak i tych nieco mniej znanych.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w hotelu Stare Kino Cinema Residence przy ulicy Piotrkowskiej 120. Szczegółowy repertuar można znaleźć na www.cinemahotel.pl lub na facebookowym profilu hotelu.

  • Pobierz PDF
  • Wyślij e-mailem
Skontaktuj się z nami

Kalendarz wydarzeń