Konferencja w ramach kampanii "16 Dni Przeciw Przemocy ze Względu na Płeć"

 

...Women's Global Leadership Institute.
Na działania w ramach kampanii zostały wybrane dni między:
25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet).
10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
Co roku na całym świecie ( w około 200 krajach, również w Polsce) w tym czasie organizowane są wydarzenia mające na celu nagłośnienie problemu przemocy wobec kobiet.
 

Inicjatywa Stowarzyszenie Mężczyźni Przeciw Przemocy

Grupa inicjatywna "MĘŻCZYŹNI PRZECIW PRZEMOCY" wywodzi się z wielu środowisk blisko związanych z organizacjami pozarządowymi, od lat zajmującymi się wspieraniem działań przeciwko przemocy, znanych z kampanii społecznych pod hasłami „Kocham. Nie Biję” i „Kocham. Reaguję”, ale także z wielu akcji, pomysłów i rozwiązań ustawodawczych.

Reprezentujemy różne zawody i środowiska, a także różne miejsca zamieszkania, ale łączy nas jedno – wszyscy zgodnym głosem opowiadajmy się przeciw przemocy wobec kobiet.

Oprócz inicjatorów, akcję poparło wiele osób publicznych, m.in.: Piotr Andrzejewski vel Peter Lucas, Mieczysław Augustyn, Przemysław Bluszcz, Vito Casetti, Rafał Cieszyński, Mateusz Damięcki, Andrzej Fogtt, Jan Holoubek, Robert Janson, Dariusz Joński, Ryszard Kalisz, Bogdan Kierejsza, Marek Kościkiewicz, Paweł Królikowski, Rafał Królikowski, Adam Krzykowski, Krzysztof Kwiatkowski, Michał Lewandowski, Paweł Nastula, Mariusz Ostrowski, Sławomir Piechota, Marek Rząsa, Andrzej Seweryn, Muniek Staszczyk, Marcin Sztabiński, Kuba Wesołowski, Bartosz Węglarczyk, Daniel Wieleba, Janusz Leon Wiśniewski, Hirek Wrona, Wiktor Zborowski, Maciej Zień, a wielu innych przyłącza się sukcesywnie.

Dostrzegając ogromną rolę kobiet w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym, chcemy pokazać, że nie wszyscy mężczyźni są sprawcami przemocy. Ponadto wielu z nas dostrzega, aprobuje i wspiera działania równościowe kobiet, dążenia do równej płacy, dostępu do edukacji, a także zwiększenia roli kobiet w tworzeniu i realizacji ustaw. Zdajemy sobie sprawę, że patriarchat ma się dobrze i nie da się go łatwo pokonać, bo wygodniej nie robić nic, niż robić rewolucyjne zmiany. Istniejący w Polsce system rzekomych parytetów wciąż promuje mężczyzn - do władzy, tworzenia i egzekucji prawa, a kolejne rządy usiłują zatrzymać kijem śpieszne nurty postępu. Także dziś w otaczającej nas rzeczywistości wiele mamy zaniedbań, które kładą się cieniem na respektowanie praw człowieka. Przykładem na to może być pozostawiające wiele do życzenia wprowadzenie w życie nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz Niebieskich Kart, które zamiast pomagać, stały się wstępem do zaniechania rzetelnych działań mających ochronę praw kobiet.

 

Prelegenci przewidziani do wzięcia udziału w konferencji

„Mężczyźni są Przeciw Przemocy” w dniu 8 grudnia 2014 r.

 

Zbyszek Miłuński, Warszawa

Filozof, dyplomowany terapeuta psychologii procesu akredytowany przez Instytut Psychologii Procesu, członek Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Trenerów Psychologii Procesu, Przewodniczący Komisji Etycznej tej organizacji.

Psychoterapeuta, trener, konsultant w zakresie rozwoju osobistego, komunikacji interpersonalnej, rozwiązywania konfliktów i rozwoju organizacji. Prowadzi autorskie warsztaty rozwoju osobistego, w tym warsztaty dla mężczyzn.

Zainteresowany zagadnieniami społecznymi i pracą na szerszej płaszczyźnie świata, chętnie angażuje się w projekty na rzecz różnych społeczności i bierze udział w dyskursie publicznym, który toczy się w mediach.

 

Konrad Wojterkowski, Warszawa

Przedsiębiorca, producent filmowy, autor i społecznik, fundator Krajowego Centrum Kompetencji. Organizator kampanii społecznych przeciwko przemocy wobec dzieci pod hasłami „Kocham. Nie biję”, „Kocham. Reaguję”, „Kocham. Nie krzyczę”, „Kocham. Mam czas” oraz ogólnopolskich akcji na rzecz wszystkich Organizacji

 

Piotr Kłys, Łódź

Społecznik, całe życie związany z Łodzią.

Od 1987 r. zajmuje się polityką rodzinną i organizacją pomocy dla osób narażonych na wykluczenie, dyskryminację i nierówne traktowanie.

Założyciel Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw „Feniks”, autor „Projektu Pojednania Społecznego” włączającego rodziny sprawców w pomoc rodzinom ofiar przestępstw. Uczestnik dotychczasowych edycji Łódzkiego Kongresu Kobiet, autor szkoleń z zakresu przeciwdziałania różnym formom przemocy.

Przewodniczący Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. różnorodności i przeciwdziałania dyskryminacji przy Urzędzie Miasta Łodzi, współzałożyciel Stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy

 

Hieronim Wrona, „Hirek”, Warszawa

dziennikarz, publicysta, DJ, DVJ, producent koncertów i imprez. Pracował m.in. w Programie III Polskiego Radia, TVP, RMF FM, Radiu Jazz, agencjach reklamowych.

Produkował i prowadził koncert na rzecz Monaru „Niech świat się do nich uśmiechnie”. Producent, organizator i scenarzysta koncertu z okazji 30-lecia NZS-u, Współorganizator i dyrektor części muzycznej projektu „Teatr Historii”, pomysłodawca, reżyser i scenarzysta Festiwalu Marii Czubaszek.

W 2006 r. pomagał w założeniu pierwszej w Polsce telewizji więziennej - TV WIĘZIENNA 6 w Zakładzie Karnym w Wołowie.,

Stworzył pierwszy polski muzyczny sklep internetowy „Hirek Wrona CD House” (1996). Redaktor naczelny i współtwórca pierwszej polskiej telewizji internetowej – Empik.TV oraz współtwórca Empik.com (1999).

Od 2001 jest członkiem Rady Polskiej Akademii Fonograficznej .Jako pierwszy w Polsce stworzył „Digital Show (2007).

Wspólnie z Andrzejem Całą i Radkiem Miszczakiem napisał książkę „Dusza, rytm, ciało. Leksykon muzyki r&b i soul” (2008).

Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za projekt edukacyjny „Bądź świadomy”.

 

Piotr Szumlewicz, Warszawa

Dziennikarz i publicysta. Redaktor kwartalnika „Bez Dogmatu” oraz portali www.lewica.pl i www.lewica24.pl.

Jego teksty ukazywały się również między innymi w „Przeglądzie”, „Gazecie Wyborczej” i polskiej edycji miesięcznika „Le Monde diplomatique. Edycja polska”. Autor wielu raportów i opracowań dla organizacji pozarządowych, w tym Fundacji im. Heinricha Bölla, Fundacji im. Róży Luksemburg i Fundacji Lasalle'a. Doradca i ekspert Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Aktywny uczestnik negocjacji pomiędzy związkami zawodowymi, organizacjami pracodawców i przedstawicielami rządu w sprawach dotyczących polityki społecznej i dialogu społecznego. Na antenie telewizji Superstacja współprowadzi program „Ja panu nie przerywałem”.

Autor książek „Niezbędnik ateisty” (2010) i „Ojciec nieświęty” (2012) oraz współredaktor książek „Stracone szanse Bilans transformacji 1989-2009” (2010) i „PRL bez uprzedzeń” (2011).

 

Piotr Matla, Warszawa

Po ośmiu latach spędzonych przy mikrofonach kilku rozgłośni radiowych zajął się obrazem - od rysunku, poprzez animację, po film. Od 2010 prowadzi własną działalność konsultingową pod firmą Brain4Rent. Aktywnie działa na rzecz zmian w systemie edukacji. Propagator i trener myślenia wizualnego. Zajmuje się też myśleniem twórczym i rozwojem artystycznym dzieci i młodzieży. Impresario i menedżer artystów.

Zapalony jachtowy żeglarz morski. Uważa, że słodka woda jest do picia i kąpieli, a woda słona stanowi pole do rozwoju osobistego, zmagań z siłami przyrody i samym sobą.

 

Tomasz Kilarski, Poznań

psycholog, psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień, szkoleniowiec, społecznik. Realizator i trener programów dla sprawców przemocy wg Modelu Duluth oraz programów psychokorekcyjnych dla sprawców przestępstw komunikacyjnych popełnionych pod wpływem alkoholu lub pod wpływem innego podobnie działającego środka. Od wielu lat w Zakładzie Karnym w Koziegłowach, współprowadzi program edukacyjno – korekcyjny „PARTNER”, skierowany do skazanych, sprawców przemocy domowej. Współpracuje także z Fundacją Przeciw Wykluczeniu Społecznemu „BĘDZIESZ” z Poznania oraz Fundacją Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej PCPS w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie i realizacji ww. programów. Prywatnie mąż, tato, aktor, muzyk. 

 

 

  • Pobierz PDF
  • Wyślij e-mailem
Skontaktuj się z nami

Kalendarz wydarzeń