Igrzyska Wolności w Łodzi. Wielka dyskusja o demokracji

JAK URATOWAĆ DEMOKRACJĘ?

Igrzyska Wolności to interdyscyplinarna impreza intelektualna i artystyczna oraz forum wymiany doświadczeń pomiędzy liderami z różnorodnych środowisk. Tegorocznym celem imprezy jest zgromadzenie 100 akcjonariuszy zmiany, którzy zmienią albo już zmieniają Polskę i Europę. Igrzyska mają również pełnić funkcję forum dla mieszkańców Łodzi, które pozwoli im współuczestniczyć w życiu intelektualnym i kulturalnym Europy, a przez to budować kapitał kulturowy. Punktem wyjścia do rozmowy w czasie drugiej edycji Igrzysk Wolności jest pytanie: "Jak uratować demokrację?".

Demokracja, czyli demos cratos, znajdywała swe ujście na antycznej agorze. Dziś, uosobieniem miasta, jego żywotności oraz aktywności jego mieszkańców, jest rynek. Dlatego celem organizatorów wydarzenia jest zbudowanie w EC1 symbolicznego rynku naszego miasta - nowej agory, wypełnionej obywatelskimi działaniami, gwarem i ideami.

Podczas Igrzysk wystąpi plejada czołowych europejskich intelektualistów, pisarzy i politologów. Ważną częścią Igrzysk będzie również tradycyjnie część muzyczna podczas której wystąpią: Wacław Zimpel, Marcin Masecki, Tom Trio, Muchy, Mitch & Mitch, Stara Rzeka.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja poprzez stronę: igrzyskawolnosci.pl (na część wydarzeń liczba miejsc jest ograniczona). Gala Otwarcia Igrzysk Wolności rozpoczyna się 15 października o godzinie 18:00 w EC1.

Więcej informacji pod adresem: http://igrzyskawolnosci.pl/

Powiązane miejsca:

  • Pobierz PDF
  • Wyślij e-mailem
Skontaktuj się z nami

Kalendarz wydarzeń