Hotel Tobaco z Łodzi z tytułem najpiękniejszego w Europie!

Hotel Tobaco znajduje się w centrum Łodzi, tuż obok Atlas Areny i Nowej Hali Targów EXPO. Otoczony jest zabytkowymi kamienicami i budynkami pofabrycznymi. Od 1895 r. mieściła się w nim wytwórnia tkanin i wyrobów wełnianych Karola Kretschmera. W 1932 roku na terenie fabryki swoją działalność rozpoczęła Państwowa Wytwórnia Papierosów. Niedawno gmach poddano rewitalizacji i zaadaptowano na cele mieszkaniowo-hotelowe.

Chcąc podkreślić fabryczną przeszłość budynku wyeksponowano ceglane ściany i sufity. W wielu miejscach użyto surowego betonu, między innymi do wykonania lady recepcyjnej, a w holu głównym pozostawiono na suficie odsłonięte instalacje.

Niedawno wnętrze Hotelu Tobaco zostało nagrodzone w konkursie European Property Awards 2014. Hotel Tobaco otrzymał nagrodę w dwóch kategoriach: Najlepsze wnętrze hotelu w Polsce oraz Najlepsze wnętrze hotelu w Europie.

nternational Property Awards to międzynarodowy konkurs dla specjalistów rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz nieruchomości komercyjnych. Nagroda w tym konkursie przyznawana jest corocznie od 1995 r. W ostatniej edycji w jury konkursu znalazło się trzech reprezentantów Izby Lordów: Lord Caithness, Lord Best i Lorda Courtown oraz ponad 70 ekspertów branżowych z całego świata

źródło:http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,17243079,Hotel_Tobaco_w_Lodzi_z_tytulem_najpiekniejszego_w.html

Powiązane miejsca:

  • Pobierz PDF
  • Wyślij e-mailem
Skontaktuj się z nami

Kalendarz wydarzeń