Hotel Reymont zostanie wystawiony na sprzedaż

MSP rozpoczęło negocjacje w sprawie sprzedaży, dopiero w ich efekcie ma zostać ustalona cena. Ministerstwo nie zdradza, kiedy może dojść do transakcji.

Budynek przy ul. Legionów w Łodzi, w którym dziś działa hotel Reymont, został wzniesiony pod koniec lat 20. XX wieku. Pierwotnie mieściły się tam koszary wojskowe. Po wojnie w tym miejscu funkcjonował hotel garnizonowy.

- To cenny obiekt, jedna z niewielu budowli w Łodzi w stylu art deco, wpisana do rejestru zabytków - mówi Wojciech Szygendowki, wojewódzki konserwator zabytków.

Tyle że biznes w zabytkowych murach idzie słabo. - Hotel Reymont nie jest w najlepszej kondycji finansowej. Wpływ na to mają m.in. niezbyt atrakcyjne położenie i duża konkurencja na rynku. Hotel wymaga wielu nakładów, a jego remont nie jest prosty, bo jest wpisany do rejestru zabytków. Obłożenie hotelu w 2014 r. wynosiło 22,59 proc. W ostatnich czasach podjęto działania naprawcze, mające na celu poprawę wyników, m.in. wyremontowano restaurację - mówi Tomasz Szymanik p.o. prezes Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

Do negocjacji w sprawie kupna Grupy Hoteli WAM zgłosiło się pięć firm. Jedną z nich jest łódzka spółka Central Fund of Immovables, zajmująca się "działalnością dewelopersko-inwestycyjną". Niestety nie dowiedzieliśmy się, jakie ma plany wobec 12 hoteli, bo, jak usłyszeliśmy w firmie, to może powiedzieć prezes, ale "prezes nie zajmuje się odbieraniem telefonów".

Można więc tylko nadmienić, że Central Fund of  Immovables nie pierwszy raz stara się o zakup prywatyzowanego przedsiębiorstwa - nazwa ta przewijała się m.in. przy okazji prywatyzacji łódzkiego Polmosu, Zakładów Przemysłu Pasmanteryjnego Lenora w Łodzi, Zakładów Artykułów Technicznych Artech w Łodzi, gdańskiego Centrum Techniki Okrętowej i Dolnośląskich Zakładów Usługowo-Produkcyjnych "Dozamel".

O zakup spółki Grupa Hoteli WAM starają się też trzy inne polskie firmy oraz Griffin Topco III z siedzibą w Luksemburgu.

 

więcej na:

http://www.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl/artykul/lodzki-hotel-reymont-na-sprzedaz-wsrod-zainteresowanych-lodzka-spolka

Powiązane miejsca:

  • Pobierz PDF
  • Wyślij e-mailem
Skontaktuj się z nami

Kalendarz wydarzeń